Need For Speed Payback Poradnik – Trofea, Wraki I Tuning

Udało się! W końcu oddajemy do waszego użytku nowy poradnik do Need For Speed Payback! Poruszyliśmy od A do Z, wszystkie tematy związane ze zdobyciem platyny. Omówiliśmy każde trofeum pojedynczo i zawarliśmy w opisie mnóstwo przydatnych wskazówek. Dowiesz się z niego między innymi gdzie szukać wraków w NFS Payback, jak tuningować i odblokować ukryte dodatki. Zaczynajmy!

Need For Speed Payback Poradnik Trofea

Spis treści

Krótki wstęp do poradnika do NFS Payback

Need for Speed Payback to kolejna odsłona popularnej gry od EA i studia Ghost. Zaskakującym w tym przypadku faktem jest, że pierwszy raz w historii gra z serii Need For Speed ma fabułę. Do tej pory nie mieliśmy okazji spotkać się z fabułą, w żadnym NFS-ie, co jest dla mnie ogromnym zdziwieniem.

Kolejna sprawa, która jest trochę denerwującą, to mikropłatności. Od pewnego czasu obserwuję, że EA coraz szerzej rozwija strategię mikropłatności w swoich grach. Rynek gier przekształca się już w tym kierunku coraz mocniej i będzie to robił nadal. Tym samym zachowanie samego EA, coraz mniej przestaje mnie zaskakiwać.

W przypadku Need For Speed Payback za realną gotówkę kupujemy kredyty, za które nabywamy w grze paczki podstawowe albo premium. Zawierające unikalne elementy wizualne do tuningu, pieniądze na premium samochody w nfs payback albo części do ich tuningu lub karty. Karty w zasadzie to ciekawa opcja, możemy dzięki nim losować premium elementy do tuningu samochodów i wraków. Piszę o nich więcej w dalszej części tego poradnika.

Dużym plusem tytułu jest długo wyczekiwana pauza i tryb offline. Niestety mocno na jakości ucierpiały tuning osiągów i tuning wizualny. Tuningi osiągów jest mocno ograniczony w porównaniu z NFS 2015. W paybacku części do samochodów musimy kupować w warsztatach. Możemy również dostać je za wygraną w wyścigach lub wylosować za karty. Tuning wizualny nie jest możliwy od samego początku. Nie możemy zmieniać dowolnie wyglądu naszego samochodu, ponieważ niektóre elementy są zablokowane i musimy wykonać określone misje, aby dostać taki przywilej.

Dodatkowo wprowadzono dziwne rozwiązanie, zwane samochodem do konkretnego rodzaju wyścigów. Nie jest to wyjście w kierunku gracza, a raczej utrudnianie mu życia i sprawienie, żeby gra mu wręcz zbrzydła. Dlaczego? Najlepsze samochody, które faktycznie cieszą, odblokowujemy na końcu. Koniec gry nie oznacza, że wszystko jest dla nas za darmo. W Need For Speed payback samochody są bardzo drogie, a dodatkowo wariant, sprawiający, że zakupionym samochodem, możemy brać udział tylko w wybranym wyścigu, powoduję, że niektórymi samochodami możemy po prostu nie mieć możliwość pojeździć. Przykładowo. Chcemy Mustanga do driftu i do zwykłych wyścigów. Świetnie. Kup dwa mustangi. Jednego u dealera samochodów do driftu, drugiego u dealera samochodów do wyścigów. Prawda, że wspaniałe rozwiązanie?

Na sam koniec, chcę wspomnieć o starym wspaniałym Need For Speed’owym AI (Sztuczna Inteligencja). Robiącym jak zwykle sztuczny tłum w mieście. Mimo wszystko, w tej serii stworzono go naprawdę na tyle denerwującego, że momentami nie da się po prostu grać. Spokojnie, trochę wyolbrzymiam. Potrafi jednak denerwować i to na serio. Wspomnicie moje słowa.

Dodatkowo stworzono poziomy trudności. W zależności od tego jaki poziom tak nasi przeciwny jeżdżą. Nie ma już sytuacji, jak kiedyś, że nagle przeciwnik odrabia do nas 40 sekund. W zależności od trudności dostajemy więcej pieniędzy i expa.
Wybaczcie, miało być krótko, ale gra krótka nie jest i ma wiele ciekawych smaczków i irytujących fragmentów, o których chciałem wspomnieć. Tym słowem wstępu, zaczynamy nasz poradnik do trofeów w NFS Payback.

Informacje o trofeach w Need For Speed Payback

 • Trudność zdobycia platyny: 4 na 10 i Ankieta
 • Czas potrzebny na zaliczenie platyny: 40h
 • Trofea offline: 50
 • Trofea online: 4
 • Minimalna liczba przejść: 1
 • Zalecana ilość przejść: 1
 • Trofea do pominięcia: brak
 • Zabugowane trofea: brak

Need For Speed Payback Platyna – Jak zdobyć?

To nie takie trudne, jak by się mogło wydawać. Zresztą jak w każdej grze. Platyna podzielona jest na 2 etapy, które przedstawiam poniżej.

Krok 1 – Przechodzimy fabułę i wszystkie misję w NFS payback

W pierwszym kroku do zdobycia platyny w Need For Speed Payback to przejście wątku fabularnego. Na szczęście jesteśmy w komfortowej sytuacji, ponieważ wszystko można zrobić w każdym momencie. Nie musimy przejmować się tym, że coś wygaśnie i nie będziemy mogli do tego wrócić. W trakcie gry, aż sam doszedłem do wniosku, że pisząc ten poradnik do nfs payback, będę zalecał, trochę się pobawić, niż gnać z fabułą i postępem jak najszybciej się da. Trofea za samochody i inne rzeczy, można zrobić w każdej chwili. Ja dodatkowo polecam poszukać w paybacku wraków, w odskoczni od fabuły, których mapę i dokładne omówienie znajdziesz poniżej. Jest z tym dobra zabawa i dodatkowo będziemy mogli zdobyć ukryte trofea.

Krok 2 – Wykonujemy pozostałe wyzwania

Po przejściu fabuły interesować nas będą takie rzeczy jak:

 • Zbieranie żetonów –  Mamy coś takiego co nazywa się w nfs payback żetonami. W drodze do naszej platyny, tych żetonów będziemy musieli zebrać, aż 100. 
 • Rozwalanie bilbordów. – Będą nas dodatkowo interesować w need for speedzie paybacku bilbordy. Jeśli chcemy platynę wbić, musimy takich tworów zniszczyć 30. 
 • Zrobienie pobocznych trofeów
 • Zrobienie 3 gwiazdek w wyzwaniach
 • Wbicie lvl i nabycie odpowiednich do tego celu samochodów w nfs paybacku.

Zbieranie żetonów i rozwalanie bilbordów nie jest wymagające. Polecam w tym miejscu sprawdzić, czy działa Wam bug, związany w paybacku z wrakiem na 399 poziomie. Wybaczcie, że wspominam o tym tutaj bez wyjaśnienia. Dla sprostowania wspomnę o tym w opisie tego trofeum. Najgorsze co jest z powyższych wyzwań to 3 gwiazdki. Skoki, drift i fotoradary przy tym to nic. Próby prędkości w paybacku potrafią doprowadzić do szału. Wszystko za sprawą naszej sztucznej inteligencji, która bardzo często, pojawia się znikąd, akurat, gdy jedziemy około 350 km/h. Wracając do wbijania poziomu, polecam zabrać się za niego na sam koniec, po zrobieniu wszystkich trofeów. Za misję dostajemy reputację i exp, więc na sam koniec nie zostanie nam wiele do dobicia.

NFS Payback tuning – wszystko co musisz wiedzieć.

Tuning w Need For Speed Payback tak jak pisałem na wstępie poradnika, został delikatnie ograniczony. Mimo to nie znaczy to, że nie potrafi cieszyć. Dlatego poświęciłem w tym poradniku na niego osobny fragment, żeby trochę Wam przybliżyć jego specyfikę.
Napisałem we wstępie o czymś takim jak karty, pozwalające nam na tuning samochodu. Ciekawe rozwiązanie. Jak możemy w Paybacku karty zdobywać?
Karty zdobywamy poprzez wymiany części tuningowych, które dostajemy za wygrywanie wyścigów. Gdy wylosujemy część z karty, możemy ją zamontować w naszym samochodzie, albo sprzedać za gotówkę. Osobiście sprzedaż odradzam, bo bardzo słabe są z tego pieniądze. Dodatkowo karty, możemy otrzymać z paczek (dostaw) za wbicie lvlu, albo zaliczenie wymaganej ilości wyzwań dziennych. Na koniec tego rozdziału, omówię również temat paczek.

Zdobywanie części do tuningu w NFS payback — Karty i ich zastosowanie.

Napisałem, że za karty możemy tuningować nasz wóz. To fakt, ale przecież nie wsadzimy sobie pod maskę karty, tylko silnik, a silnik to część samochodowa. Tak, za karty otrzymujemy części do tuningu. Omówmy sobie trochę szerzej zastosowanie kart i to jak pozyskać namacalne części do naszych wraków w NFS payback i samochodów.
Z kart możemy skorzystać, będąc w warsztacie, będziemy mieli wtedy do wyboru 3 zakładki:

 1. Gdzie możemy kupić części za gotówkę.
 2. Gdzie możemy wymienić daną część w naszym samochodzie.
 3. Gdzie możemy losować części za karty.

Jeżeli chodzi o losowanie części za karty, to jedno losowanie kosztować nas będzie 3 karty. Losować za to możemy 3 na sposoby, po takich kryteriach jak:

 • Atrybuty — Prędkość, Nitro
 • Producenci — Outlaw, Americana itp.
 • Rodzaje części — ECU, Głowica itp.

Wybierając tym samym, jedno z powyższych kryteriów, pozostałe wypadną w sposób dla nas losowy. Przykładowo, jeśli wybiorę kryterium związane z producentami, nie mam wpływu na atrybut i rodzaj części. Zostanie dla mnie wylosowany element, wybranego producenta.
Jeszcze jedna ważna kwestia. Jeżeli sprzedajesz samochód, bo przykładowo już go nie potrzebujesz. To zanim to zrobisz, wymień wszystkie w nim dostępne części, aby otrzymać karty. Jeżeli tego nie zrobisz, wszystko zostanie stracone. Tym samym, po co mamy kupować części do tuningu nowych samochodów, jeżeli możemy je zdobyć z odzyskanych przez nas kart?

Jak wymieniać części na karty? Wciskamy trójkąt na padzie, podczas naszego pobytu w warsztacie. Przed tym jednak, wybieramy daną nie zamontowaną część w naszym samochodzie.

Need For Speed Payback tuning kontynuacja – Pozyskiwanie części vol. 2, czyli paczki i ich rodzaje

Chcąc zagłębić się bardziej w specyfikę paczek, możemy podzielić je na 2 rodzaje. I jest to kolejny sposób na pozyskanie części albo gotówki czy kart. Mamy 2 rodzaje — paczki standardowe albo paczki premium. Jak już się pewnie domyśliliście, paczki premium to te nieszczęsne rozwiązanie, o którym wspomniałem trochę na początku. Tak, są dostępne za realną gotówkę, albo w edycji Deluxe. W mojej opinii są całkowicie zbędne. Standardowe paczki do tuningu w nfs paybacku, w pełni powinny nam wystarczyć. I na nich będę chciał się skupić. Omówmy je tym samym.

Co dostajemy ze standardowych paczek?

 • Gotówkę
 • Części – kolor nitro, neon
 • Karty – do wymiany na części

Jak tuningować w NFS Payback? – Podsumowanie

Nie rozpiszę się w podsumowaniu części tuningowej za wiele, bo to trzeba po prostu zrobić samemu. Druga sprawa, większość osób czytających ten poradnik do nfs payback, grało we wcześniejsze odsłony serii. Uwierzcie mi, mechanika i obsługa nie zmieniła się. Wjeżdżamy do garażu, serwisu i zaczynamy zabawę.

Jest jednak jedna ważna kwestia, którą warto tutaj poruszyć. Chodzi o premię. W paybacku został wprowadzony moduł, dzięki któremu mając zamontowane 3 części danej marki, otrzymujemy specyficzny bonus od firmy. Przykładowo mając zamontowane 3 części firmy Nextech, otrzymamy bonus do prędkości i hamulców. Tym samym jest to dobra wskazówka na podsumowanie tuningu w nfsie payback. Przejdźmy teraz do trofeów i naszej platyny.

Need For Speed Payback Trofea – Poradnik do 51 osiągnięć

Teraz po kolei. Zaczynamy od samej platyny i wszystkich ogólnych trofeów. Kończymy na trofeach i misjach związanych z wrakami w NFS payback. Przygotowałem dla Was na koniec bardzo obszerny poradnik dotyczący lokalizacji wraków i opis wszystkich wraków, jakie możemy zbudować w paybacku. Tym słowem wstępu do poradnika, zaczynajmy. Na samym początku, rzecz jasna, nie mogło zabraknąć naszej platyny.

Platynowe trofeum

Ostateczny odwet  – Zbierz wszystkie trofea w NFS payback

Gratulację, zdobyłeś kolejną platynę. Jakie to uczucie?


Brązowe trofeum

Witamy w Fortune Valley – Ukończ prolog

Jest to jedno z tych trofeów, którego w trakcie gry nie możemy pominąć. Otrzymamy je po ukończeniu prologu.


Brązowe trofeum

Powrót do gry – Zbierz ekipę

Trofeum, którego nie możemy podczas gry pominąć. Otrzymamy je po zebraniu naszej starej ekipy.


Brązowe trofeum

Damy radę – Ukończ misję “Napad na autostradzie”

Kolejne trofeum w tym poradniku do need for speed payback, którego pominąć nie możemy. Otrzymujemy po wykonaniu napadu na ciężarówkę z  Koenigsegg’iem Regerą.


Brązowe trofeum

Wyjęty spod prawa – Ucieknij przed Skyhammerem

To trofeum, którego również nie możemy pominąć, jeśli w nfs paybacku chcemy zdobyć platynę. Otrzymujemy je po skończeniu misji Skyhammer. 


Brązowe trofeum

Podwójna stawka albo nic – Ukradnij 2 pozłacane samochody

Kolejne już trofeum, którego pominąć nie możemy. Jest całkiem przyjemne i dużo się dzieje podczas wykonywania misji. Otrzymujemy je po skradzeniu 2 złotych samochodów w need for speed payback. Dokładnie Mercedesa G 63 AMG oraz Lamborghini Aventadora.


Złote trofeum

Wbrew przeciwnościom – Połóż kres Familii

Nie możemy pominąć tego trofeum. Otrzymamy je po wygraniu finalnego wyścigu przeciwko McLaren’owi P1 Navarro.


Brązowe trofeum

Niech gadają – Wygraj pierwsze zawody z ligą uliczną

Trofeum niemożliwe do pominięcia, jeśli nam na platynie zależy. Co musimy zrobić? Wygrać zawody z którejś z lig. 


Brązowe trofeum

La Catrina – Pokonaj szefową Cmentarnej Załogi, La Catrinę

Kolejne w tym poradniku do nfs payback trofeum, którego pominąć nie możemy. Otrzymujemy je po pokonaniu La Catriny w typie wyścigu.


Brązowe trofeum

Udo Roth – Pokonaj szefa Ligi 73, Udo Rotha

I znowu trofeum, którego pominąć nie możemy. Otrzymamy je, gdy pokonamy Udo Rotha, w typie wyścigu zwanym Terenem.


Brązowe trofeum

Starsza Siostra – Pokonaj szefową Klubu Zamieszek, Starszą Siostrę

Kolejne trofeum obowiązkowe na drodze do platyny. Otrzymamy je, gdy pokonamy starszą siostrę w wyścigu typu drag.


Brązowe trofeum

Żołnierz Podziemia – Pokonaj szefa Zablokowanego Drążka, Żołnierza Podziemia.

Trofeum obowiązkowe. Otrzymujemy je po pokonaniu Żołnierza podziemia w wyścigu typu Drift.


Brązowe trofeum

Gallo Rivera – Pokonaj szefa Srebrnej Szóstki, “Gallo” Riverę

Trofeum nie do pominięcia. Otrzymamy je po pokonaniu Gallo w wyścigu. 


Brązowe trofeum

Faith Jones – Pokonaj szefową Grupy Wolne Ember, Faith Jones.

Trofeum nie do pominięcia. Zdobędziemy je, pokonując w wyścigu typu teren Faith Jones. 


Brązowe trofeum

Aki Kimura – Pokonaj szefa Huk-Bomby, Aki Kimurę.

Trofeum, którego pominąć nie możemy. Otrzymamy je, gdy pokonamy Aki’ego Kimure w wyścigu typu Drift.


Brązowe trofeum

Natalia Nova – Pokonaj szefową Klubu Jednego Procenta, Natalię Novą.

Obowiązkowe trofeum w nfs payback. Otrzymujemy po pokonaniu Natalii Novy w wyścigu.


Brązowe trofeum

Mitko Wasiliew – Pokonaj szefa Diamentowego Bloku, Mitko Wasiliewa.

Trofeum nie do pominięcia. Otrzymamy po pokonaniu Mitko Wasiliewa w wyścigu typu Drag.


Brązowe trofeum

Holtzman – Pokonaj szefa Kompanii Ryzykantów, Holtzmana.

Trofeum niemożliwe do pominięcia. Otrzymamy je, gdy wygramy z Holtzmanem w wyścigu w terenie.


Brązowe trofeum

Bez kółek pomocniczych – Osiągnij 2. poziom REP.

Opis trofeum poniżej w opisie — Gruba ryba.


Srebrne Trofeum

Gruba ryba – Osiągnij 50. poziom REP.

Trofeum polegające na tym, że musimy zdobyć, aż 50 poziom reputacji. Dodatkowo po 50 poziomie, level dalej rośnie. Prawdopodobnie twórcy szykują coś nowego. Na każdym poziom reputacji potrzebujemy 1 071 000 punktów. W tym poradniku do tego trofeum polecam podejść nieco inaczej. Po prostu nie skupiać się na nim, a robić wszystko, co możliwe w grze. I dopiero na samym końcu, dobić brakujące poziomy.


Brązowe trofeum

Artysta – Odblokuj wszystkie punkty modyfikacji wyglądu.

W tym trofeum musimy odblokować wszystkie dostępne modyfikacje wyglądu samochodów. Należą do nich opony, maska, szyby itd. Każdy samochód w need for speed payback ma nieco inne kryteria dotyczące części, dlatego polecam sprawdzić, co musimy zrobić, aby dany element odblokować. Ważnym elementem do odblokowania jest chłodnica, która występuje w niewielu samochodach w Need For Speed Payback. Spotkacie ją na pewno, we wraku mustanga. Zdobyć ją możecie, wygrywając z krążącym kierowcą, w jednym z trofeów. Reszta części jest już znacznie prostsza do odblokowania.


Srebrne Trofeum

Szycha – Kup wszystkie dostępne garaże

Przyjemne trofeum. Musimy mieć po prostu wykupione 4 garaże. Jeden mamy na starcie gry, na opuszczonym lotnisku. Resztę możemy kupić później, odpowiednio za 20 tys., 25 tys. i 30 tys.


Brązowe trofeum

Strateg – Wygrywaj ponownie te same zawody fabularne, by zdobyć karty Speed

Jedno z prostszych trofeów w need for speed payback. Wystarczy, że powtórzymy zawody, które wygraliśmy i wygramy je ponownie.


Brązowe trofeum

Gwiaździsty sztandar – Zamontuj kompletne wyposażenie marki Americana

Czas na trofea związane ze zdobywaniem i zakupem części. W tym musimy mieć założone kompletne wyposażenie od firmy Americana.


Brązowe trofeum

Poza prawem – Zamontuj kompletne wyposażenie marki Outlaw.

Otrzymamy je gdy będziemy mieli założone kompletne wyposażenie od firmy Outlaw.


Brązowe trofeum

Technomaniak – Zamontuj kompletne wyposażenie marki NexTech.

Trofeum otrzymamy, mając założone kompletne wyposażenie od firmy NexTech.


Brązowe trofeum

Karbonowy kartel – Zamontuj kompletne wyposażenie marki Carbon

Kolejne trofeum związane z wyposażeniem, otrzymamy je gdy założymy kompletne wyposażenie od firmy Carbon.


Brązowe trofeum

Pod maską – Zamontuj kompletne wyposażenie marki Chidori

Aby otrzymać trofeum, musimy mieć założone kompletne wyposażenie od firmy Chidori.


Brązowe trofeum

Pierwszy cios powala – Ukończ wszystkie 5 wyścigów w jednych zawodach Speedlist

Patrz opis poniższego trofeum – Wspinaczka.


Srebrne Trofeum

Wspinaczka – Ukończ 10 wyścigów w rankingowych zawodach Speedlist

Aby to trofeum w nfs payback otrzymać, musimy ukończyć dwie pełne speed listy rankingowe. Na szczęście nie jest wymagane wygranie ich. Tym samym możemy na spokojnie przyjechać nawet na ostatniej pozycji. Gdy ukończymy pierwszą speed listę, otrzymamy trofeum — Pierwszy Cios Powala.


Brązowe trofeum

Przyjacielska rywalizacja – Pobij pierwszą rekomendację Autologa.

Trofeum do zrobienia tylko online. Rekomendację wyświetlają się przed rozpoczęciem każdego wyścigu. Aby otrzymać puchar, musimy pobić jedną z nich i gotowe.


Brązowe trofeum

Wyzwanie na każdy dzień – Ukończ pierwsze wyzwanie codzienne

Jest to jedno z tych trofeów, które otrzymamy podczas normalnej fabularnej gry. Polega na ukończeniu jednego codziennego wyzwania. W tym poradniku do Need For Speed Payback sugeruje raczej, że nie ma sensu nawet na nie patrzeć, podczas wykonywania innych trofeów zaliczymy je na sto procent. 


Brązowe trofeum

Na radarze – Zalicz wszystkie fotoradary

Otrzymamy je podczas walki o srebrne trofeum — Aktywny tryb życia. Musimy przejechać przez wszystkie fotoradary, których jest 45.


Brązowe trofeum

Na pełnym gazie – Ukończ wszystkie próby prędkości

Kolejne trofeum, które otrzymamy podczas walki o trofeum — Aktywny tryb życia. Musimy tutaj przejechać przez wszystkie próby prędkości, których jest, aż 40.


Brązowe trofeum

Ślizgawka – Ukończ wszystkie strefy driftu

I kolejne trofeum, które zrobimy podczas walki o srebrny puchar w Aktywny tryb życia. Aby je zdobyć, musimy przejechać przez wszystkie strefy driftu, których jest 30.


Brązowe trofeum

Wysokie loty – Zalicz wszystkie skoki

To już nudne, ale to znowu kolejne trofeum w need for speed payback, które otrzymamy podczas misji — Aktywny tryb życia. Musimy tutaj wykonać wszystkie skoki, których jest 30.


Brązowe trofeum

Idź na całość – Zbierz wszystkie żetony Szulera

Kolejne, tak kolejne powiązane trofeum z aktywny tryb życia. Musimy zebrać wszystkie żetony, których liczba wynosi 100 i są poukrywane na całej mapie. Poniżej film, pokazujący lokalizację wszystkich stu.

Need For Speed Payback Trofeum – Idź na całość – Zbierz wszystkie 100 żetonów by WarbyGaming

Srebrne Trofeum

Krąży złoty pieniądz – Pokonaj wszystkich 4 szefów krążących kierowców

Wyróżniamy 4 Frakcje krążących kierowców. Dwóch z typu Wyścig i dwóch z typu Teren. Gdy pokonamy wszystkich otrzymamy trofeum. Poniżej podział na typy wyścigów i filmy z wyścigów.

Typ Wyścig:

 • Silver Six Gallo Porsche 911 RSR 2.8 P330
 • 1% Club Natalia Nova Pagani Huayra BC P390

Typ Teren:

 • League 73 Udo Roth Subaru Impreza WRX STI P260
 • Hazard Company Holtzman Chevrolet C10 Stepside Pickup P320
NFS Payback Trofeum – Krąży złoty pieniądz by Paragleiber

Brązowe trofeum

Łam zasady – Przebij się przez wszystkie billboardy

Jeżeli graliście w Need For Speed Most Wanted, to billboardy są Wam dobrze znane. Aby otrzymać trofeum, musimy przebić się przez wszystkie 30. Jest to trofeum, które zaliczymy również w trakcie — Aktywny Tryb Życia.  Poniżej film z lokalizacją wszystkich bilbordów.

Need For Speed Payback Trofeum – Łam zasady by MotoGamesTV

Brązowe trofeum

Złota rączka – Wygraj wyścig po tuningu na trasie

Musimy otworzyć na trasie okienko tuningu i zmienić na jednym z pasków jakąkolwiek wartość i zacząć wyścig. Po wygraniu wyścigu trofeum będzie należeć do nas.


Brązowe trofeum

Rzutem na taśmę – Wygraj wyścig na torze, zaczynając ostatnie okrążenie na końcu stawki

Pierwsze co musimy zrobić, to znaleźć tor wyścigowy. Następnie go wygrać, zaczynając ostatnie okrążenie na ostatniej pozycji. W tym poradniku do Need For Speed payback polecam zrobić to w wyścigu z Udo Rothem, chyba najprościej. Po wygranej trofeum będzie należeć już do nas.


Brązowe trofeum

Hiper Prędkość – Osiągnij prędkość 386,24 km/h (240 mph) w dowolnym samochodzie.

Musimy osiągnąć prędkość 386,24 km/h. Prędkość nie jest mała, więc potrzebujemy szybkiej fury. Polecam Koenigsegg Regera, ponieważ jest nam potrzebny do zdobycia innego trofeum i w dodatku ma dużą moc. Podejście do zaliczenia trofeum, najlepiej robić na opuszczonym lotnisku 73, gdzie mamy garaż.


Brązowe trofeum

1500 KM… Spoko – Wygraj wyścig Koenigseggiem Regerą, nie uszkadzając go

Aby zaliczyć trofeum, musimy pierwsze nabyć Regerę, co możemy zrobić po ukończeniu fabuły. Później zostaje nam już tylko przejechać wyścig, nie uszkadzając samochodu i trofeum mamy w kieszeni. Każde otarcie dyskwalifikuje nas i uniemożliwia zdobycie trofeum, także uważajcie. Poniżej film, jak można to przejechać.

Need For Speed Payback Trofeum – 1500 KM… Spoko by HarryNinetyFour

Brązowe trofeum

Idealna zmiana – Wygraj rundę wyścigów drag, wykonując same idealne zmiany biegów

Całkiem proste trofeum, musimy wykonywać perfekcyjne zmiany biegów i wygrać tym samym jedną rundę. Perfekcyjna zmiana biegów to ta wykonana, gdy kreska jest na ciemnozielonym polu.


Srebrne Trofeum

Policja? Nie przepadam – Rozwal 100 radiowozów

Trofeum, które otrzymamy podczas wykonywania wątku fabularnego. Rozwalamy 100 radiowozów i gotowe.


Srebrne Trofeum

Aktywny tryb życia – Zdobądź 3 gwiazdki za wszystkie wyczyny w grze

Najgorsze trofeum w całym Need For Speed Payback! Musimy zdobyć wszystkie gwiazdki, a jest ich 435. Poniżej lista, ile gwiazdek otrzymujemy za poszczególne rodzaje wyzwań:

 • Skoki 90 gwiazdek
 • Próby prędkości 120 gwiazdek
 • Fotoradary 135 gwiazdek
 • Strefy Driftu 90 gwiazdek

Jeśli chodzi o Skoki, Fotoradary i Próby prędkości, to polecam używać Koenigsegg’a Regery P399 w opcji wyścigowej. Można tym samochodem w nfs payback wykonać wszystko, nawet bez większych problemów. Do driftów polecam Nissana 240ZG Fairlady z konstrukcją do driftu, którą możemy zakupić w momencie, gdy wrak, osiąga poziom 300.

Najgorsze co może być to próby prędkości ze względu na sztuczną inteligencję, przez co niektóre z nich mogą się skończyć po kilkudziesięciu minutach. Niestety trzeba się z tym trochę pomęczyć i raczej nie zrobicie tego na jednym podejściu. Myślę, że z czasem jednak nabierzcie wprawy i poradzicie sobie. Poniżej załączam film z gwiazdek ze stref driftu.

Need For Speed Payback Trofeum – Aktywny tryb życia by Paragleiber

Złote trofeum

Kto tu rządzi? – Wygraj wszystkie zawody i pokonaj wszystkich krążących kierowców w grze

Aby trofeum otrzymać, musimy wygrać wszystkie zawody fabularne i pokonać wszystkich krążących kierowców. Jeśli chodzi o wyścigi fabularne, to i tak musimy każdy wygrać, aby fabuła ruszyła dalej, więc ja w tym poradniku do NFS Payback polecam sobie tym głowy nie zaprzątać. Poniżej daję Wam tylko listę, abyście wiedzieli czego się spodziewać podczas platyny.

Mamy 5 typów zawodów:

 • Wyścig
 • Teren
 • Drift
 • Ucieczka
 • Drag

Jeżeli chodzi o krążących kierowców to informacje na temat Bossów macie w trofeum – Krąży złoty pieniądz.


Brązowe trofeum

Wyrolowany – Pokonaj Jessego Wellensa w pojedynku

Aby zdobyć trofeum, musimy pokonać Jessego. Jednego z krążących kierowców, w pojedynku jeden na jeden. Jesse porusza się po mieście, tak więc da się go łatwo znaleźć.


Srebrne Trofeum

Gwiazdy z okładki – Zdobądź BMW M5 2017, Nissana Skyline GT-R (1999) i Chevroleta Bel Air

Zdobycie trofeum polega na, kupieniu BMW i Skyline oraz odszukaniu Chevroleta Bel Air. Jest to jeden z 5 wraków. Dopóki wszystkich wraków nie odszukamy oraz nie odbudujemy, nie będziemy mieć możliwości zakupu u dealera tych samochodów.

Jeżeli chodzi o BMW, to kupujemy typu Drift z racji tego, że będziemy potrzebować go do innego trofeum, czyli Niewiarygodna jazda. Skyline oraz Bel Air mogą być dowolnego typu. Poradnik do znalezienia wraków jest na samym końcu.


Brązowe trofeum

Niewiarygodna jazda – Zdobądź ponad 350 000 pkt. w BMW M5 2017 podczas próby driftu.

Zdobycie trofeum polega na wykręceniu 350 tys. pkt w próbie driftu w BMW M5 2017. Najpierw samochód musimy kupić. Będziemy do tego mieli okazję, w trofeum powyżej. Gdy samochód już będzie w naszym posiadaniu, wybieramy obojętnie którą próbę driftu. I po prostu lecimy tak, aby uzbierać 350 tys. pkt. Poniżej film z trofeum.

NFS Payback Trofeum – Niewiarygodna Jazda by PowerPyx

Brązowe trofeum

Super auta na śniadanie – Pokonaj wszystkich krążących kierowców z Klubu Jednego Procenta w Nissanie GT-R

Ciekawe trofeum, w którym musimy pokonać wszystkich krążących kierowców z klubu jednego procenta, jeżdżąc Nissanem GTR R35. Poniżej wstawiam listę krążących kierowców, aby łatwiej ich było Wam zlokalizować.

 • Jesse Nissan GT-R. Jeździ po mieście P340 (Weteran)
 • Evangeline Chevrolet Corvette Z06. Jeździ po autostradzie która jest dookoła miasta P330 (Weteran)
 • De’Aaron Lamborghini Huracan LP 610-4. Jeździ w okolicy garażu, który jest po prawej stronie mapy P370 (Weteran)
 • Lindsay Audi R8 V10+. Jeździ po okolicy garażu po lewej stronie mapy P360 (Weteran)
 • Natalia Nova Pagani Huayra BC. Jeździ po mieście oraz terenie pustynnym tuż obok miasta P390

NFS Payback wraki i wszystkie trofea z nimi związane.

Udało się. W końcu dotarliśmy wspólnie do tego długo wyczekiwanego momentu dla każdego w tym poradniku. W Need for speed payback wraki to największy smaczek tej gry. Zastanówmy się sami, przecież to wspaniałe, móc stworzyć swój własny niepowtarzalny samochód, prawda? Tutaj dodatkowo możemy go zrobić ze złomu, co jest w mojej opinii, naprawdę ciekawym dodatkiem. W praktyce wygląda to tak, że z kilku części znalezionych w różnych lokalizacjach, możemy stworzyć model fabryczny jednego z pięciu wraków, które omówimy poniżej, wraz z dokładną lokalizacją.

Nissan FairLady 240ZG wrak z 1971 r.

Jednym z pięciu porzuconych w need for speedzie payback wraków, jakie możemy znaleźć, jest Nissan FairLady 240ZG. To genialny samochód, który po odnowieniu naprawdę robi wrażenie. Dodatkowo możesz go modyfikować na różne sposoby. To właśnie to, co najbardziej w tym tytule mi się podoba. Poniżej wrzucam Wam dwie przykładowe modyfikacje, użytkowników NFS Wiki.

Wrak Nissan FairLady 240ZG
Wrak Nissana FairLady 240ZG po renowacji By Felipe376 z NFS WIKI
Nissan FairLayd 240zg wrak
Wrak Nissana FairLady 240ZG po odrestaurowaniu by CMAN z NFS WIKI

Gdzie zacząć poszukiwania porzuconych części wraku Nissana 240Z w Need For Speed Payback?

Gdzie zacząć poszukiwania porzuconych części wraku Nissana 240Z w Need For Speed Payback?
Aby zasiąść za jego kierownicą, musisz wykonać kilka zadań. Aby zbudować ten samochód, musisz ukończyć wszystkie wydarzenia związane z League 73. Następnie pokonać szefa Ligi 73 Udo Rotha, jeden na jeden. Zrobisz to, wykonując trofeum „Udo Roth”. Po wygranej, Udo wskażę Ci położenie podwozia Nissana 240ZG. Gdy znajdziesz podwozie, otrzymasz mapę lokalizację i wskazówki jak dotrzeć do pozostałych części wraku.
Poniżej załączam lokalizację wraku podwozia. Podwozie znajduję się na północny zachód od lotniska. Jest duże i całkiem dobrze widoczne, więc spokojnie.

Wrak podwozia Nissan Fairlady
NFS Paybacka mapa wraku podwozia Nissan FairLady 240ZG

Do złożenia samochodu potrzebujemy pięciu części, znajdują się one w pięciu różnych lokalizacjach na mapie. Podwozie już masz, wskazał Ci je Udo. Czas na pozostałe fragmenty.
Jak zejdziemy niżej, to na 4 poniższych screenach pokazuje fragmenty wraku na mapie w nfs payback. Bardzo prosto je znaleźć i z tym poradnikiem do Need For Speed Payback, nie zajmie Wam to wiele czasu.

Pierwsza część wraku Nissana FairLady240 ZG z 1971 r. na mapie.

Pierwsza część wraku Nissana FairLady

Część jest zaznaczona na screenie powyżej, można ją znaleźć w pobliżu lokalizacji, pierwszego fragmentu, jakim jest podwozie, o którym powiedział nam Udo.

Druga część wraku Nissana FairLady 240ZG na mapie w nfs payback

Druga część wraku Nissana FairLady

Część wraku znajduje się na północy mapy, we wskazanym na zdjęciu punkcie. Jeżeli kierujesz się do punktu ze wschodu, powinieneś zjechać z autostrady na prawo, minąć znacznik przedstawiony na screenie powyżej i poszukać ścieżki prowadzącej w prawo.

Trzecia Część wraku Nissana FairLady 240ZG na mapie

Trzecia część wraku Nissana Fairlady

Trzeci fragment naszego wraku Nissana w nfs payback, znajdziesz w punkcie zaznaczonym na mapie. Nie jest trudno go znaleźć, w porównaniu do drugiego punktu. Jak będziesz blisko, usłyszysz specyficzny dźwięk.

Czwarta Część wraku Nissana FariLady 240ZG na mapie

Czwarta część wraku Nissana FairLady

Ostatnia część naszego wraku znajduje się w północno-wschodniej części mapy, na zachód od stacji benzynowej. Gotowe, mamy wszystkie części wraku Nissana FairLady. Możemy go teraz poskładać i modyfikować według własnych upodobań.

Ford Mustang BOSS 302 z 1965 r.

Kolejnym porzuconym wrakiem w nfs payback jest Ford Mustang. Kolejny świetny old schoolowy samochód, z którego możemy zrobić niezłe cacko. Jak w przypadku Nissana, również potrzebujemy znaleźć 4 porzucone części, aby mustanga poskładać do kupy.

Wrak Ford Mustang BOSS 302
Wrak Ford mustang Boss 302 rocznik 1965 r. w Need For Speed Payback by LeMansRacer z NFS WIKI

Gdzie zacząć poszukiwania porzuconych części wraku Forda Mustanga w Need For Speed Payback?

Do odblokowania lokalizacji wraku na mapie, musimy najpierw ukończyć wyścigi związane z cmentarną załogą i pokonać szefową grupy La Catrine. Jest to w zasadzie również zaliczenie jednego z trofeów, o którym pisałem wyżej. Catrina wskażę nam podwozie Forda Mustanga BOSS 302. Gdy znajdziemy podwozie, odblokujemy 4 dostępne na mapie miejsca pozostałych fragmentów wraku. Poniżej znajdują się lokalizację z opisem, jak do nich dotrzeć. I mapa z lokalizacją podwozia.

Need For Speed Payback mapa wraku podwozia Forda mustanga

Pierwsza część wraku Forda Mustanga BOSS 302 w Need For Speed Payback

Żeby zdobyć pierwszą część wraku, należy udać się do miejsca przedstawionego na powyższym screenie z gry. Nie jest to jednak takie proste, jakby się wydawało. Możesz widzieć znacznik, ale nie będziesz w stanie tam dojechać bezpośrednio. Aby się tam dostać, musimy udać się na rampę w okolicy, po zeskoczeniu z niej zobaczymy jedną z czterech części wraku mustanga.

Druga część wraku Forda Mustanga z 1965 roku

Ten fragment znajduję się centralnie na środku mapy. Będąc w tym obszarze, wypatrujmy dużej stodoły. W jej okolicach znajdziemy wzniesienie, gdzie znajduję się część. Aby się na nie dostać, musimy ponownie skorzystać z rampy, prowadzącej znad stodoły na to wzniesienie. Pamiętajmy o zachowaniu odpowiednio dużej prędkości podczas skoku na rampie.

Trzecia część wraku Forda Mustanga BOSS 302 w nfs payback

Jest to wyjątkowo trudna część do zdobycia, znajdziemy ją na powyższym punkcie na mapie. Jest to całkiem pokaźne wzniesienie. Musimy się trochę nakombinować nad skokiem z rampy.

Czwarta część wraku Mustanga z 1965 roku.

Ostatnią już część znajdziesz w lokalizacji przedstawionej powyżej. Będąc w lokalizacji przedstawionej na mapie, poszukaj wąskiej drogi. Jedź nią, a dojedziesz do rampy. Gdy zobaczysz rampę, użyj turbo i wykonaj skok. W ten sposób zdobędziesz ostatnią część do Mustanga BOSS 302.
Gotowe! Możesz zacząć tuning swojego old schoolowego Forda Mustanga!

Volkswagen Beetle wrak z 1963 roku

Trzecim wrakiem w grze Need For Speed Payback jest wspomniany Beetle z 1963 roku. W mojej opinii samochód bez szału, ale jak go fajnie podrasujemy, potrafi nacieszyć. Jeżeli ktoś lubi samochody delikatnie offroadowe, to na pewno przypadnie mu do gustu. Szczególnie że w paybacku jest sporo terenów w otwartym świecie, gdzie faktycznie możemy się nim ciekawie pobawić. Dodatkowo mówię Wam otwarcie w tym poradniku do NFS Payback, że zdobycie jego części, nie jest tak trudne, jak u poprzedników. Poniżej wrzucam Wam zdjęcie, Volkswagena Beetle jednego z użytkowników forum NFS Wiki.

Wrak Volkswagen Beetle w NFS Payback
Odrestaurowany wrak Volkswagena Beetle z 1963 roku by Oscar97o z NFS WIKI.

Jak i gdzie szukać porzuconych części wraku Volkswagena Beetle w Need For Speed Payback

Tak jak przy poprzednich przypadkach, aby otrzymać wytyczne i odblokować lokalizację części wraków na mapie w nfs payback, musimy wykonać pewien rozdział gry, który nosi nazwę Shift Lock. W tym przypadku są to wszystkie misje związane z driftingiem. Po wykonaniu ich musimy pokonać bossa wydarzeń. Który powie nam o lokalizacji podwozia i da wskazówki jak do niego dotrzeć. Gdy je znajdziemy, to tak jak wcześniej, odblokujemy lokalizację pozostałych fragmentów wraku. Poniżej załączam lokalizację podwozia i pozostałych fragmentów Beetle’a.

Lokalizacja podwozia wraku volkswagen Beetle
NFS payback lokalizacja wraku podwozia Volkswagena Beetle

Pierwsza część Volkswagen Beetle – Lokalizacja na mapie

Pierwsza część wraku Volkswagen Beetle

Druga część wraku Volkswagen Beetle z 1963 roku – Mapa

Druga część wraku Volkswagen Beetle

Trzecia część wraku Volkswagen Beetle w Need For Speed Payback

Trzecia część wraku Volkswagen Beetle

Czwarta część wraku Volkswagen Beetle w Need For Speed Payback

Czwarta część wraku Volkswagen Beetle

Chevrolet C10 Stepside Pickup wrak z 1965 roku

Czwartym już wrakiem w Need for speed payback jest Chevrolet C10 Stepside Pickup. Jest to naprawdę mocny wóz. Może wyglądać dla kogoś śmiesznie, ale pozory mylą, uwierzcie mi. Grubo zmodernizowany potrafi dawać czadu w terenie i jak na normalnych drogach. Poniżej zdjęcie.

Odpicowany wrak Chevrolet C10 Stepside Pickup z 1965 roku by LeMansRacer z NFS Wiki. 

Rozpoczynamy poszukiwania części wraku Chevroleta Stepside w Need For Speed Payback

Klasycznie, żeby otrzymać informacje na temat 4 fragmentów wraku, musimy odblokować informacje o lokalizacji podwozia. Tym samym, aby poszukiwania chevroleta rozpocząć, musimy ukończyć wszystkie misje związane z Klubem zamieszek i pokonać szefa grupy. Po wykonaniu zadania, jak w przypadku innych wraków w need for speedzie payback, przekażę on nam informacje dotyczące podwozia. Gdy je znajdziemy, odblokujemy dostęp i lokalizacje do pozostałych fragmentów wraku. Poniżej klasycznie już, wrzucam screen z lokalizacją podwozia i lokalizacje czterech części Chevroleta na mapie.

Need For Speed Payback lokalizacja podwozia wraku Chevroleta C10 Stepside

Pierwsza część wraku Chevroleta C10 Stepside

Druga część wraku Chevroleta Stepside Pickup z 1965 roku

Trzecia część wraku Chevroleta C10 Stepside z 1965 roku

Czwarty ostatni fragment wraku Chevroleta C10 z 1965 roku

Chevrolet Bel Air Sport Coupe 265 V-8

Czas na piąty, ostatni wrak. Ten Chevrolet to prawdziwa klasyka. Jest świetny, a dodatkowo w tym świecie tuningu, możemy z niego zrobić naprawdę piękne cacko. Nie ukrywajmy, ten samochód to prawdziwa gratka dla koneserów. Jeżeli jesteś fanem amerykańskiej klasyki, ten wrak w Need For Speedzie Payback trafi na 1 miejsce listy twoich ulubionych samochodów. Poniżej klasycznie załączam zdjęcie.

Wrak Chevrolet Bel Air Sport Coupe
Chevrolet Bel Air Sport Coupe 265 V-8 by LeMansRacer z NFS Wiki.

Gdzie szukać części do złożenia wraku Chevroleta Bel Air Sport Coupe w Need For Speed Payback?

Standardowo jak przy każdym wraku, aby uzyskać dostęp do lokalizacji, musimy wykonać pewną serię zadań fabularnych. W tym wypadku jest to seria o nazwie Runner, po angielsku. Są to wszystkie ikony zaznaczone na niebiesko, dotyczące wyścigów typu drag. Po ukończeniu tych zadań otrzymasz lokalizacje podwozia. Jak je znajdziesz, otrzymasz lokalizację pozostałych części wraków. Poniżej wstawiam zdjęcie lokalizacji podwozia i klasycznie pozostałych czterech fragmentów.

Mapa z lokalizacją podwozia wraku Chevrolet Bel Air Sport Coupe

Pierwsza część wraku Chevroleta Bel Air Sport Coupe

Druga część wraku Chevroleta Bel Air Sport Coupe

Trzecia część wraku Chevroleta Bel Air Sport Coupe

Czwarta część wraku Chevroleta Bel Air Sport Coupe

NFS Payback trofea z wrakami

O tak, w końcu po obszernym omówieniu wraków, omówimy trofea. Trofea są 3 i odnoszą się głównie do odrestaurowania naszych 5 klasycznych, poskładanych z kilku części samochodów.

Brązowe trofeum

Dla jednego śmieć – Złóż wrak

Trofeum w nfs payback, które w zasadzie omówiłem w pełni w powyższym poradniku do wraków. Aby je otrzymać, musimy złożyć jeden z wraków i odpicować go w swoim garażu. 


Brązowe trofeum

Dla innego skarb – Ulepsz wrak do poziomu osiągów 399

Podczas zdobywania tego trofeum, musimy ulepszyć jeden z naszych wraków do 399 poziomu. Aby to zrobić, wszystkie części musimy mieć na 18 poziomie. Łącznie daje nam to 399 poziom osiągów. W tym poradniku do need for speed payback nie ma owijania w bawełnę, dlatego podzielę się z Wami dwoma sposobami. Jeden z nich jest uczciwy i moralny, drugi już trochę mniej.

 • Pierwszy sposób – normalna i moralna metoda, podczas której otrzymujemy lepsze części, kupując je i zdobywając za wygrywanie wyścigów, albo wymianę kart.
 • Drugi sposób – Opiera się o bug, który może niedługo przestać działać, po którejś z aktualizacji, ale uważam, że zawsze warto próbować. Co musimy zrobić? Przyjeżdżamy na zawody samochodem mającym 399 poziom. Przed rozpoczęciem wyścigu, wybieramy nasz wrak na niskim poziomie. Gotowe.

Brązowe trofeum

Składak – Wygraj zawody wrakiem

Tutaj polecam Wam, odbudować sobie wrak Nissana FairLady, który opisałem powyżej. I dodatkowo przerobić go na samochód do driftu, ponieważ w tych zawodach otrzymujemy wysokie wyniki tylko za drift. Nie musimy się z nikim ścigać, dlatego tego typu samochód, ułatwi nam zadanie.


NFS Payback Poradnik – Podsumowanie

Jak sami widzicie, na grę można trochę ponarzekać, ale jest w niej wiele nowych ciekawych smaczków. Zdobycie platyny trudne nie jest i można się przy tym naprawdę dobrze bawić. Na szczególną uwagę na pewno zasługują wraki, o których trochę się rozpisałem. Nadają grze unikalnego klimatu, co bardzo doceniam. Moje odczucia z Paybacka są pozytywne. A jakie będą wasze po zdobyciu platyny? Dziękuje Ci, za twój czas poświęcony na ten poradnik.

Zostaw odpowiedź